Grypa i zanik erekcji

Mam pewien problem z natury seksualnej. Otóż niedawno miałem grypę. Przed nią, wszystko z moim penisem było okej. Poranne erekcje, na mieście aż zbyt często miałem erekcje. No i przyszła grypa. Wiedziałem że coś jest nie tak ale stwierdziłem że brak podniecenia podczas choroby to normalna rzecz. Ale grypa minęła, został tylko nie wielki katar a mój penis przestał mieć poranne erekcje, na mieście też wogle nie staje nawet jak mijam ładną panią. Szczerze się boję. Czy muszę iść do lekarza?

Po chorobach infekcyjnych często występuje stan asteniczny, czyli osłabienie, także w sferze seksualnej. Trwa on nawet kilka tygodni, ale zwykle krócej.
Na marginesie warto podać, że brak rannych wzwodów oraz reakcji genitalnej na widok atrakcyjnej kobiety nie musi świadczyć o problemie seksualnym.
Mam nadzieję, że dawna reaktywność na bodźce erotyczne niebawem wróci, proponuję zachować spokój i dbać o dostateczną ilość snu. Pozdrawiam. JW, seksuologia.com

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Etiologia zaburzeń erekcji jest bardzo złożona i nie należy ich nigdy lekceważyć. Proszę jednak nie panikować. Prawdopodobnie grypa spowodowała u Pana okresowe obniżenie funkcji seksualnych. Kiedy organizm jest osłabiony libido i gotowość do reagowania na bodźce seksualne obniżają się. Jest to normalna reakcja. Taki sam efekt wywołuje m.in. stres. Dopiero, jeśli erekcja nie będzie pojawiać się również podczas masturbacji czy zbliżeń partnerskich konieczna będzie wizyta u specjalisty.