Brak przybierania na wadze u 4,5-letniego dziecka

Witam. Moj syn (4.5 roku) od dokładnie roku wazy 16 kg i ani trochę nie przybywa na wadze. Rośnie normalnie, ale waga stoi w miejscu. Syn ma alergie pokarmowa - m.in. na produkty mleczne i orzechy, dlatego nie podajemy mu tych produktów, ale dbamy, by miał zbilansowana dietę. Apetyt syna jest przeciętny. Średnio raz na 3 m-ce syn przechodzi zapalenie oskrzeli na tle alergii. Poza powyższym jego stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń. Co może być przyczyna i jakie badania wykonać? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza pediatry. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.