Czy może mieć to związek z moją alergią oraz atopowym zapaleniem skóry?

Witam, od paru lat mam powiększony migdał po prawej stronie (ten po lewej jest normalnych rozmiarów); do tego od jakiegoś czasu zauważyłem powiększone węzły chłonne. Badanie krwi wykazało podwyżone poziom leukocytów (9,5 tysiąca). Czy może mieć to związek z moją alergią oraz atopowym zapaleniem skóry czy powodu tego stanu można dopatrywać się w poważniejszych chorobach?

Dziwny objaw. Trzeba zbadać dokładnie krew badania ige swoiste panel wziewny i pokarmowy z krwi ige całkowite. Konsultacją laryngologa i hematologa oraz alergologa wskazana.