Brak trzeciego okresu po stosunku i negatywne testy ciążowe a ryzyko ciąży

Dzien dobry mam pytanie ostatni raz wspolrzylam 30 pazdziernika w listopadzie 17 mialam okres , w grudniu 14 jest styczen i nie dostalam okresu zrobilam dwa test jeden z poranneg moczu drugi wieczorem dwa wyszly negatywnie chodz w jednym po 3 godz pojawila sie ledwo widoczna druga kreska czy po takim czasie test jest wiarygodny i nie jestem w ciazy jesli wyszly negatywnie ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zero. Należy szukać innej przyczyny opóźnienia się okresu. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.