Brązowe plamienia przed spodziewaną miesiączką przy PCOS

Choruję na Pcos i zawsze miałam nieregularne miesiączki ,które były jasnoczerwone,średnio obfite. Kilka dni przed "spodziewaną" miesiączką dostałam brązowych plamień.Stan ten trwa ok.2 tygodni ,a niedawno stał się bardziej obfity,wręcz czarny.Nigdy czegoś takiego nie miałam.Dodam,że miałam robione USG dopochwowo i wykryto tylko torbiele związane z moją chorobą.Zwykle w czasie okresu bolą mnie persi ,a teraz żadnych objawów.O czym to może świadczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brązowe plamienie może być objawem wykrytych torbieli. Inną przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.