Brązowe plamienie - co może być nie tak?

Witam!
Mam 20 lat. W listopadzie nie dostałam okresu. Zabezpieczam się wiec ciąża raczej nie jest możliwa jednak wykonałam test ciążowy, w którym wynik wyszedł ujemny. W tym miesiącu zamiast normalnego okresu plamię na brązowo. Brzuch boli mnie jak podczas okresu.
Dodam że mam od jakiś 2 miesięcy walczę z anemią plus brałam antybiotyki na zapalenia gardła, a mój tryb życia pozostawia wiece do życzenia. Po świętach wybiorę się do ginekologa z tym. jednak chciałabym wiedzieć co może być nie tak?

Dzień dobry!

Odchudzanie może zaburzyć cały cykl menstruacyjny łącznie z czasowym lub całkowitym brakiem miesiączki- np u anorektyczek.
Brunatne plamienie świadczy o skąpym krwawieniu z macicy.
Zaburzenia hormonalne przy długotrwałym odchudzaniu mogą doprowadzić do wtórnej niepłodności.

Z poważaniem