Brązowe upławy a infekcja

witam. mam 20 lat. dwa razy po stosunku zauważyłam u siebie brązowe upławy. są one przez kilkanaście godzin i nie czuje innych dolegliwości. nie było wytrysku w środku. ostatnią miesiączkę miałam przez 6 dni w 34 dniu cyklu, wydaje mi się że mogło to być spowodowane silnym stresem, gdyż miesiączkę mam regularnie co 31 albo 32 dni. mam stałego partnera. chciałabym się dowiedzieć czy to jest coś bardzo poważnego czy zwykła infekcja? jak można to wyleczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowej wydzieliny może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Innymi przyczynami mogą być nadżerka czy infekcja. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.