Brązowe upławy jako efekt uboczny antykoncepcji hormonalnej

Moim problemem są brązowe upławy pierwszy raz 5 dni temu potem po 2 dniach kolejne. Były one jednorazowe, nie trwały cały dzień. Mój partner wrócił niedawno więc seks uprawiam dopiero od tygodnia po 2 miesięcznej przerwie. W tym czasie jak i teraz brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne. Czy to tylko efekt uboczny antykoncepcji? Czytałam, że może być to spowodowane implantacją zarodka, ale zachodzi to dopiero w 2 tygodniu ciąży. Nie jest też to wynik miesiączki, został do niej ponad tydzień.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowych upławów może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, nadżerką czy infekcją. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa.