Brązowy śluz po stosunku

Brązowy śluz po stosunku Witam. Mam problem, ponieważ uprawialiśmy sex z mężem. Dzień wcześniej śluz był typu białko kurze a teraz jest brązowy i nadal się utrzymuje. Czy to może być oznaka ciąży ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brązowy kolor świadczy o podbarwieniu śluzu krwią. Jeśli zatem taki śluz pojawił się bezpośrednio po stosunku koniecznie powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad oraz przede wszystkim Panią zbada! Takie plamienie występujące po stosunku może być bowiem wynikiem nadżerki, polipów, itd. Jeśli natomiast współżyje Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży także istnieje.