Brodawki w okolicy penisa a wirus HPV

czy brodawki które powstają w okolicach męskiego przyrodzenia i na koniecznie muszą oznaczać wirusa hpv ??? i jak bardzo są szkodliwe i czy są zaraźliwe dla kobiet które będą ze mną ????

Witam. Powstanie brodawek w strefach intymnych może wiązać się z infekcją hpv. Wirusy są bardzo zakaźne, jednak nie w każdym przypadku powstanie brodawek wiąże się z zakażeniem tzw. onkogennym typem wirusa. Sugeruję konsultację z dermatologiem który oceni zmiany w bezpośrednim badaniu.