Brzydki zapach skóry u 85-latka

witam wraz z mezem opiekujemy sie moim85 letnim ojcem pomimo tego ze codziennie myjemy mu cale cialo pachnacymi srodkami czesci intymne w razie potrzeby nawet kilka razy gdyz nosi pampersy to jego skura ma obrzydliwy zapach tata nie jest alergikiem wiec moze sa jakies srodki intensywnie pachnace lub zabijajace brzydki zapach? pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Problem jest złożony i niestety nie ma wielkiej nadzieji na jego rozwiązanie. Zapach o kórym Pani mówi wynika z upośledzonej fizjologii skóry u osób starszych, faktu, że tata korzysta z pampersów. Być może jego skóra jest skolonizowana przez bakterię lub grzyby, które nadają skórze specyficzny zapach. Nie ma natomiast sensu stosowanie bardziej agresywnych środków pielęgnacji skóry, aby jej nie uszkodzić.