Całkowite zerwanie ścięgna Achillesa w obu nogach

Witam, czy całkowite zerwanie ścięgna Achillesa w obydwu nogach może mieć podłoże genetyczne? Nie uprawiam sportów ekstremalnych.

Dzień dobry
Do zerwania ścięgna Achillesa dochodzi na tle jego zmian zwyrodnieniowych, a te mogą powstawać wkutek różnych przyczyn. Mogą to być przeciążenia, przykurcze, przewlekłe choroby zapalne np dna moczanowa. Rzeczywiście wrodzone zmiany w budowie ścięgna mogą mieć wpływ na zerwania.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego