Ból podczas naprężenia ścięgna w podeszwie stopy u 18-latka

Witam Mam straszny ból podczas naprężenia ścięgna w podeszwie stopy. Ból występuje na środku stopy. Dodam jeszcze że jak zginam palce u stopy łapie mnie skurcz. Skurcze nie występują inne niż w stopie. Nie raz stopa drętwieje. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

Dzień dobry
Takie dolegliwości mogą być spowodowane przykurczem rozcięgna podeszwowego. Często jest ono połączone z przykurczem ścięgna Achillesa. Innymi przyczynami może być przykurcz ścięgien zginaczy w obrębie stopy lub neuralgia. Leczenie należy zacząć od ćwiczeń rozciągających i rehabilitacji. W razie utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie konsultacja u ortopedy.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego