Candida Albicans w wynikach analizy stolca

Witam dzisiaj odebrałem wyniki z badania kału i wyszło candida albicans wzrost średnio obfity. Dodam, że mam również zapalenie jelita gr.,biegunki śluzowate,stany lękowe,zmęczenie z rana ,wysypka na przedramieniach itd.,gastrolog ostatnio dał mi metronidazol ale po 5 odstawiłem bo żle się czułem po nim. Czy możliwe że po tym leku wyszły te grzyby? 2 miesiące temu byłem w szpitalu i tęż oddałem tam kał do badania, ale tam wyszły tylko saccharomyces cerevisiae. Czy mogli się pomylić?

Aleksander Ropielewski

Możliwe, że w wyniku antybiotykoterapii doszło do kolonizacji przewodu pokarmowego C.albicans.