Cechy drobnej o szerokiej podstawie protruzji krążka międzykręgowego z widocznym zwiększeniem sygnału pierścienia włóknistego

Drobne wyciągnięcia przednich i tylnych krawędzi trzonów na poziomach L1–S1. Na poziomie L5/S1 cechy drobnej o szerokiej podstawie protruzji krążka międzykręgowego z widocznym zwiększeniem sygnału pierścienia włóknistego– widoczne wpuklanie się w obręb kanału do 2mm z niewielkim modelowaniem worka oponowego. Na poziomie L4/5 zwiększenie sygnału w obr T2 w rzucie wiązadeł międzykolcowych–zmiany zwyrodnieniowe z odczynem zapalnym. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L3–5.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik świadczy o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa lędźwiowego. Niestety w opisie brakuje podstawowych informacji, tj. szczegółów klinicznych. Proszę bowiem pamiętać, że każdy wynik badań dodatkowych powinien być interpretowany w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym.