Sygnał oraz wysokość krążków międzykręgowych w odcinku piersiowym kręgosłupa zachowane prawidłowo

Drobne wyciągnięcia przednich krawędzi trzonów piersiowych na poziomach Th 3-12. Sygnał oraz wysokość krążków międzykręgowych w odcinku piersiowym kręgosłupa zachowane prawidłowo. Na poziomie Th 3/4 pośrodkowa protruzja krążka międzykręgowego wpuklająca się na głębokość do 2,3 mm z uciskiem na worek oponowy oraz rdzeń. Na poziomie Th 5/6 pośrednia lewostronna protruzja krążka międzykręgowego wpuklająca się na głębokość do 1,7 mm z modelowanie worka oponowego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik świadczy o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa piersiowego. Niestety w opisie brakuje podstawowych informacji, tj. szczegółów klinicznych. Proszę bowiem pamiętać, że każdy wynik badań dodatkowych powinien być interpretowany w oparciu o szczegółowe dane kliniczne. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym.