Cefalosporyny zamiast doksycykliny po ukąszeniu kleszcza

Po ukaszeniu kleszcza wystapil u mnie rumien. Chcialam zapytac o porade odnosnie odpowiedniego antybiotyku. Od kilku lat zmagam sie z problemami z tarczyca, niedoczynnosc i Hashimoto's. Wyczytalam ze pochodne doksycykliny moga powodowac nowotwory tarczycy. Czy cefalosporyny bylyby bezpieczniejszym zastepstwem doksycykliny? bardzo prosze o odpowiedz, pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Opisana przez Panią sytuacja nie jest przeciwwskazaniem do stosowania doksacykliny, która jest lekiem pierwszego wyboru w przypadku boreliozy, dlatego odradzam jej zamianę na inny lek.