Centralna przepuklina międzykręgowa od L1 do S1

Moj wynik badania to badaniem objęto trzony międzykręgowe od L1 do S1. NA POZIOMIE l2-L3 centralna przepuklina miedzykregowego w niewielkim stopniu uciskająca na worek oponowy.nieduze osteofity na pozostałe trzony.prosze bardzo powiedzieć mi co to oznacz i co dalej mnie czeka

To bardzo niewielka przepuklina krążka międzykręgowego, która nie powoduje ucisku na korzenie nerwowe. Wystarczająca będzie wizyta konsultacyjna u neurologa i leczenie zachowawcze uzależnione od dolegliwości (głównie rehabilitacyjne).