Centralno-prawoboczne wypukliny krążków mk z modelowaniem worka opon.

Od 2 m-cy ból barku i drętwienie rąk w nocy a za dnia mrowienie. Skierowanie na NMR i wynik mnie przeraził. "Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Naczyniak trzonu kręgu TH2 wlk 13 mm. Zmiany zwyrodnieniowe krążków C4-C6 z obniżeniem wysokości i sygnału. Osteofity na krawędziach trzonów. Na poz C4-C5 i C5-C6 centralno-prawoboczne wypukliny krążków mkz modelowaniem worka opon. zwężeniem otworów mk i modelowaniem korzeni n.Stenozę nasilają osteofity tylno bocznych krawędzi trzonów" Operacja?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy oraz nieprawidłowości w podanym wyniku mogą być wskazaniem do zabiegu operacyjnego. Być może warto byłoby jednak spróbować jeszcze rehabilitacji. Sugeruję konsultację ze specjalistą neurochirurgiem.