Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cera naczynkowa a odpowiednia pielęgnacja u 18-letniej osoby

Witam. Mam 18 lat. Posiadam cerę naczynkową i trądzikową. Na policzkach mam rumień, który mam zamiar zamknąć w przyszłym roku. Chciałbym natomiast pozbyć się trądziku, ale tak, żeby nie pogorszyło to stanu naczynek, a wiem, że większość preparatów na trądzik jest z alkoholem bądź kwasami, które mogą pogorszyć stan naczyń. Niestety mam daleko do dermatologa i nie mam kiedy pojechać. Co Państwo moglibyście mi polecić?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Na rumień po konsultacji można zastosować zabiegi laserowe.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy