Cera tłusta z trądzikiem u 21-latki

Witam, jestem posiadaczką skóry tłustej, z trądzikiem. Leczę się antybiotykiem doustnym i retinoidem zewnętrznym, mam peelingi kwasowe. Używam podkładu mineralnego, zmywam płynem micelarnym, potem(i rano) przemywam twarz żelem. Mam jednak problem z tym, że skóra strasznie się przetłuszcza, a to powoduje wypryski. Czy są jakieś sposoby, żeby to zniwelować? Czy może moja pielęgnacja jest zła? Nie nawilżam skóry, bo dermatolog zaleciła mi nie używać kremów, stosuję tylko Rozex. Proszę o rady.

skóra tłusta nie jest skórą dostatecznie nawilżona więc stosowanie kremów nawilżających jest konieczne, nie mogą to być kremy tłuste więc wybieramy takie, które dedykowane są do cery przetłuszczającej się. Proponuję rownież zastosować krem Normaderm Total Mat Vichy, który powinien znacznie zmniejszyć przetłuszczanie

Twoja pielęgnacja jest dobra, bo działasz na problemy skórne najskuteczniejszymi dostępnymi substancjami. Pamiętaj o dokładnym zmyciu makijażu. Nawilżanie jest zawsze konieczne, spróbuj emulsji Cetaphil Daily Advance. Skóra nawilżona mniej się przetłuszcza.
Pozdrawiam.