Podrażnienie skóry trądzikowej po stosowaniu emulsji Cetaphil

Czy Cetaphil emulsja do mycia może podrażniać skórę trądzikową?Gdy zmywam makijaż to mój trądzik robi się bardziej czerwony taki ogień ,czuję takie ciepło a usta mam jakbym pomalowała je szminką i też pieką dlaczego? Używam go z 5 lat, wcześniej nie było czegos takiego dopiero gdzieś od roku tak mam..a to jest mój najlepszy środek do demakijażu i nie wiem czy zmienić go na inny czy nie a ostatnio kupiłam żel do mycia z firmy pharmaceris i nie podoba mi się ten zapach bardzo mocny zawiedziona

Witam, oczywiście może tak reagować skóra.Zdarza się czasami, że producent delikatnie modyfikuje skład preparatu i taki preparat może podrażnić skórę. Polecam do demakijażu skóry używać płyn micelarny np. Bioderma sensibio do cery wrażliwej i do mycia buzi żel z tej serii, nie zawiera on mydła i proszę nawilżać skórę. Zapraszam na konsultację obejrzę stan skóry , zbadam poziom jej nawilżenia i dobiorę odpowiednie preparaty do skóry.