Chlamydie pneumoniale z krwi

Proszę o interpretację wyników na chlamydie pneumoniale z krwi: Chlamydia p. IgG p/ciała-> 48,3 Ru/ml (normy do powyższego wyniku to H<16,0 Ujemny >16,0&<20,0 Wątpliwy >20,0 Dodatni H) Chlamydia p IgA p/ciała -> 0,7 ratio (normy <0,8 ujemny 0,9-1,1 wątpliwy >1,1 dodatni) o czym świadczy pierwszy wynik dodatni,a drugi ujemny?

Lek. Tomasz Budlewski

Przeciwciała w klasie IgG świadczą o przebytym zakażeniu ok 6 - 8 tygodni wcześniej. Klasa IgA jest ujemna co świadczy o braku przewlekłego zapalenia. W zależności od objawów należy powyższe badania rozszerzyć o oznaczenie IgM, a być może także powtórzenie powyższych badań. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.