Chodzenie w normalnych butach 4 tydzień po operacji haluksa

Witam serdecznie, jestem czwarty tydzień po operacji halluxa, w drugim tygodniu miałam zdejmowane szwy i wszystko jest w porządku, jednak nie dopytałam lekarza kiedy będę mogła chodzić w normalnych butach bo w tym sandałku pooperacyjnym boli mnie kręgosłup od krzywego chodzenia. Lekarz mówił że nie mogę chodzić w butach dopóki kość się nie zrośnie ale wizytę mam za miesiąc dopiero. Jak mam sprawdzić czy mogę już chodzić w normalnym bucie?

Witam,
Żeby odpowiedzieć na Pani pytanie musiałbym wiedzieć jaką techniką była Pani operowana. Zakładając,że interwencja była również na kościach powinna Pani nosić obuwie pooperacjne nie krócej niż 6 tyg. Aby skontrolować zrastanie się kości po korekcji należy zrobić RTG. Oczywiście ostateczna decyzja powinna należeć do lekarza operującego.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia