Choroba Hashimoto a hipotonia ortostatyczna

Witam, Jakie sa najbezpieczniejsze leki na hipotonie ortostatyczna i podniesienie cisnienia krwi farmakologicznie. Jakie zazwyczaj stosuje sie dawki i jakie moga byc skutki uboczne. Czy leczona choroba Hashimoto moze byc przeciwskazaniem ?

Dzień dobry,

Jeśli ma Pan spadki ciśnienia przy współistniejącej hipotonii ortostatycznej, to prroponowałbm Panu dodatkowe oznaczenie stężenie kortyzolu we krwi rano na czczo - celem oceny funkcji nadnerczy. Niektóre choroby lubią ze sobą współwystępować, szczególnie te z rodziny chorób autoimmunologicznych. Proszę unikać nagłego wstawania zlóżka, co zmniejszy ryzyko występowania zaburzeń. Warto skontaktować się z lekarzem, który dokładnie Pana zbada i zaleci dalszą diagnostykę i leczenie. Czy dawka leków na tarczycę jest dobrze dobrana. Przy niedoborze hormonów tarczyc mogą również , choć co prawda rzadko zdarzać się zawroty głowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz