Choroba SCA1 a leki na zaburzenia równowagi

Witam. Mam genetycznie zdiagnozowaną SCA 1 . Wiem ,że niestety to choroba nieuleczalna. Ostatnio słyszałam opinie,że aby spowolnić jej postęp chorzy przyjmują leki na zaburzenia równowagi i zaburzenia mowy. Czy takie rzeczywiście są dostępne. Czy jest sens ich przyjmowania? Bo nie sztuka nafaszerować się lekami i szybciej wykończyć się nie przez ataksję a problemy z wątrobą ? Czy wiadomo coś na ten temat?

Nie znam skutecznych leków, Możliwe leki wspomagające
Warto szukać , czytac
Warto trenować równowagę i koordynację , ćwiczenia rąk, muzyka, taniec, gimnastyka
Kontrola w Por Neurologicznej
Inst Psych i Neurologii w Warszawie ma wielu pacjentó z SCA1,
Pozdrawiam