Niedotlenienie mózgu a leki u 87-letniej osoby

Czy podawanie nilogrinu u osoby 87 letniej ze stwierdzonymi epizodami niedotlenienia mózgu może być niekorzystne? Czy warto podać inny lek wspomagający?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to dobry lek w tego typu zaburzeniach, jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach oraz powikłaniach po jego stosowaniu. Nie napisała Pani czyta osoba choruje na coś jeszcze? przyjmuje inne leki? Leku nie można stosować przy ostrym krwotoku do mózgu,niskim ciśnieniu, poniżej 90/60, bradykardii czy w ostrej niewydolności serca.
Pozdrawiam