Choroba tarczycy i badanie morfologii

Witam bardzo serdecznie . Mam parę pytań , otóż moja dziewczyna ma tarczyce ma bardzo zły wynik od dłuższego czasu bo tsh 0.006, ft4 jest w normie . Dostała skierowanie na morfologie na ostatniej pisało morfologia pełna , teraz też dostała skierowanie na morfologhe tylko dopisane jest cbc , jest jakąś różnica ? I na tej morfologi co zrobiła teraz wszystko było dobrze w normie prócz ostatniego bazofile było po niżej normy czym to jest spowodowane .

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Morfologia krwi obwodowej, CBC (ang. complete blood counts) jest badaniem krwi stanowiącym podstawę do wstępnej oceny zdrowia badanego.

Nie napisała Pani wyniku bazofili, niemniej jeśli pozostałe parametry są w normie, nie ma powodu do obawy.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

CBC jest to skrót angielski dotyczący dosłownie pełny skład morfologiczny krwi.