Chrupanie w kolanie podczas wyprostu kolana

witam mam pytanie odnosnie chrzastki w kolanie (okolice rzepki, pod rzepką?), przy prostowaniu kolana (lewego) głównie w ostatnim etapie (ale rownież bardzo delikatnie po rozpoczeciu ugiecia) slychac takie chrupanie dziwne - co to moze byc? jaka przyczyna i jak z tym mozna sobie poradzic? mam 31 lat i to sie utrzymuje od ok pol roku i nie znika ale tez nie wzmacnia. Generalnie raczej nie mam problemow z koscmi, jakis rok temu mialam wypadek na rowerze i porzadnie stluklam to kolano. pozdrawiam

Szanowna Pani,
Objawy o których Pani mówi mogą wskazywać na chondropatie stawu rzepkowo-udowego. Ze względu na długi czas trwania choroby sugeruje konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu