Chrypka a nadczynność tarczycy

Witam mam 32 lata podejrzewam nadczynność tarczycy gdyż schudłem przez parę mcy ok 10 kg objawy nadczynności też u mnie występują.Badałem 2 lata temu i TSH 1,650ulU/ml(0,270-4,200)fT3 4,160 pg/ml(2,000-4,400)fT4 1,310ng/dl(0,900-1,700)Czy przez ten czas mogła bypojawić się nadczynnośc tarczycy?miałem niedawno usg szyi w związku z chrypkąi w opisie tarczyca poł w miejscu typowym prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych powtórzyć badania i jakie i czy chrypka może mieć związek z nadczynnością

Witam!
Nie sądzę, żeby chrypka miała związek z ewentualną nadczynnością. Jeśli ma Pan objawy wskazujące na nadczynność tarczycy należy powtórzyć badania hormonalne (wystarczy TSH i FT4). Choroba ta może się rozwinąć w trakcie 2 lat. Może się jednak okazać, że badania wyjdą prawidłowo, a problem utraty masy pozostaje. Na pewno trzeba to wyjaśnić (wskazana jest diagnostyka pod okiem internisty lub lekarza rodzinnego), konieczna jest również diagnostyka laryngologiczna (jeśli nikt jeszcze nie oglądał krtani to koniecznie trzeba to zrobić).