Chwilowy stosunek w ostatnim dniu bezpłodnym a ryzyko ciąży

Witam, kochałam się z mężem 3 stycznia, odbyliśmy dwa stosunki pod rząd, jeden z prezerwatywą w której znalazło się nasienie po wytrysku, drugi po upływie 15 minut bez uprzedniej toalety i początkowo bez prezerwatywy. Było to w ostatni dzień niepłodny. Czy istnieje szansa ( lub ryzyko :) ) na zajście w ciążę ? Po jakim czasie wykonać test ciążowy aby wyszedł wiarygodnie ? Pozdrawiam i dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak istnieje ryzyko ciąży. Proponuję wykonać test w okolicy dnia przewidywanego dnia wystąpienia miesiączki.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

istnieje ryzyko ciąży. Test ciążowy można wykonać 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Nigdy nie można w 100% wykluczyć ryzyka zajścia w ciążę- jednak jeśli był to dzień bezpłodny, jest ono niskie. Test ciążowy można wykonać już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.