Ciągłe drapanie ciała przez 4,5-latka

Mam 4,5latka (chodzi od roku do przedszkola) Od /- 2 tyg. ciągle się drapie po całym ciele.Nie ma wysypki. Wykluczam alergie bo były robione badania i wyniki wykluczyly.Dla testu podałam zyrtec, ktory otrzymalam od lekarza, ale niestety nie pomaga. Noce sa spokojne, bez drapania. Zmienilam już proszek, zaczelam kapac w oilatum, bez zmian. Czy jest jeszcze cos co mogłabym podac bez koniecznosci wizyty u lekarza, ewentualnie jakies badania wykonac? Z gory dziekuje za informacje. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Witam,
Proszę udać się do pediatry, który będzie mógł zalecić niezbędne badania. Uporczywe drapanie się u dziecka może być związane z czynnikami natury psychologicznej, dlatego po wykluczeniu czynników biologicznych proponuję konsultacje u psychologa dziecięcego.