Ciągły ból nadgarstka u 14-latki

Moją 14-letnią córkę od pół roku boli prawy nadgarstek, a 2 miesiące temu lewy.Robiłam zdjęcie RTG i USG.Były także robione podstawowe badania krwi i borelioza.Wszystkie wyniki są prawidłowe.Ręka ją boli w okolicach kciuka, po wierzchniej stronie nadgarstka i na wewnętrznej stronie.Przy większym wysiłku ból się nasila.Nie może samodzielnie funkcjonować.Byłam u ortopedy i neurologa, którzy nie mogli postawić diagnozy, więc skierowano mnie do reumatologa.Ma 165 cm wzrostu i ostatnio urosła 8 cm.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe występujące u dziecka zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki, która powinna się odbyć pod okiem specjalisty reumatologa. Proszę zatem udać się na konsultację, tak jak zalecili specjaliści: ortopeda i neurolog. Lekarz zbierze wywiad (proszę wziąć ze sobą pełną, zgromadzoną dotychczas dokumentację), zbada dziecko oraz zleci dodatkowe, specjalistyczne badania laboratoryjne. Umożliwi to najpewniej postawienie konkretnej diagnozy oraz ewentualnie rozpoczęcie leczenia.