Ciąża a praktyka na stanowisku kelnerki

Witam. Jestem w 10tc. W maju mam do odbycia praktykę zawodową (cały maj) na stanowisku kelner/barman/kucharz (zmianowo). W 7tc trafiłam do szpitala z plamieniami i poronieniem zagrażającym. W dalszym ciągu przy wzmożonym wysiłku, kiedy chodzę, noszę boli mnie brzuch. Czy będzie istnieć możliwość odbycia za dwa miesiące takiej praktyki czy dla bezpieczeństwa lekarz sam wypisze zwolnienie, by nie ryzykować utratą ciąży w piąty już wtedy miesiącu ciąży?

Aleksander Ropielewski

Odpowiedź na Pani pytanie jest niemożliwa bez możliwości przeprowadzenia badania i znajomości przyczyny zagrażającej ciąży. Pomóc może jedynie lekarz ginekolog po przeprowadzeniu oceny stanu ciąży. Na pewno w przypadku przeciwwskazań do wykonywania praktyk lekarz wystawi zwolnienie.