Ciąża a ryzyko zarażenia wirusem HPV

Mam pytanie jeste w ciazy wlasnie sie dzis dowiedzialam ze mam silna nadrzerke i wirusa hpv leka powiedzial ze to jest przenoszone droga plodna fakt moj byly partner mnie zdradzal jak szybko to wszystko sie rozwija czy moge zarzic swojego terazniejszego pArtnera. Czy moze byc to zagrozeniem dla ciazy pytan bo mam plamienie.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej możę Pani zarazić obecnego partnera oraz dziecko. Dziecko jednak zaraża się podczas porodu siłami natury.