Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zarażenie wirusem HPV przez pocałunki

Czy jest możliwość zarażenia się wirusem HPV poprzez pocałunek z kobietą która kiedyś uprawiała sex oralny z osobą która mogła mieć HPV? Czy w sytuacji kiedy osoba z HPV (wirus w ustach) zaraża swojego partnera w związku, czy te osoby mają szansę zwalczyć tego wirusa biorąc pod uwagę, że bardzo często się całują? Czy to nie jest tak, że np. podczas pocałunków na przestrzeni lat przekazują sobie cały czas tego samego wirusa, przez co cały czas się zarażają nim nawzajem na nowo czy jednak nie?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Do zakażenia dochodzi podczas pocałunków. Immunokompetentny , zakażony organizm zwalcza wirusa w ciągu ok 2 ch lat. Jednakże, jeżeli ciągle sa nadkażenia rożnymi szczepami wirusa to zakażenie może utrzymywać się dłużej.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy