Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zarażenie wirusem HIV przez pocałunek

Czy jest duże prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem HIV przez pocałunek z języczkiem i sex palcami? Jeśli tak to jakie mogą być objawy i po jakim czasie?

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam! "Pocałunek z języczkiem" oraz petting (np. stymulacja pochwy z użyciem palców) stanowią zachowanie o małym ryzyku zakażenia wirusem HIV. Jednakże nie można wykluczyć go całkowicie, z uwagi na ewentualne uszkodzenia błony śluzowej (jamy ustnej, pochwy) i skóry, które mogą stworzyć możliwość kontaktu materiału zakaźnego z wrotami zakażenia. Dlatego jeśli nosicielstwo u partnerki jest wysoce prawdopodobne lub pewne to warto zachować wzmożoną czujność i warto rozważyć wykonanie testu przesiewowego. Objawy infekcji wirusem HIV są bardzo różnorodne, zależą od czasu jaki minął od zarażenia. Pierwszymi objawami są objawy grypopodobne, które pojawiają się po 2-8 tygodniach. Występuje u większości osób zakażonych, a aczkolwiek mogą się również nie pojawić (przebieg bezobjawowy). Jeśli ma Pan uzasadnione podejrzenia odnośnie nosicielstwa u partnerki to warto rozważyć przeprowadzenie testu przesiewowego w kierunku HIV po 6 tygodniach oraz po 3 miesiącach (w przypadku wyniku negatywnego). Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy