Prawdopodobieństwo nosicielstwa wirusa HIV

jakie jest prawdopodobieństwo , że nie jest się nosicielem wirusa hiv, jeżeli wynik przesiewowy badania wirusologicznego jest dodatni, a jego wartość wynosi 1,11. bardzo proszę o odpowiedź

Witam serdecznie. Testy przesiewowe w kierunku zakażenia wirusem HIV mają blisko 100% czułość (oznacza to, że wykrywają wszystkie osoby zakażone), jednak gorszą swoistość (oznacza to że niektóre wyniki dodatnie mogą być fałszywe). Zgodnie z zaleceniami test w kierunku HIV należy wykonać 3 miesiące (12 tygodni) od ryzykownego zdarzenia. Jeżeli test zostanie wykonany wcześniej, należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia okienka serologicznego (jest to czas kiedy nie ma wystarczającej ilości przeciwciał wykrywalnych w teście). Nie jestem w stanie określić % prawdopodobieństwa wiarygodności wykonanego przez Pana testu.