Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to objawy zakażenia HIV?

Czy to jest możliwe że badania pokażą co mi jest po tak krótkim czasie od zarażenia (2tyg)? I czy spuchnięty penis i ból penisa dzień po stosunku może być oznaką zakażenia się HIV? Dziękuje ślicznie za odpowiedź i czekam na następną odpowiedź.    
ponad rok temu

Czy prezerwatywa chroni przed HIV i AIDS?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie.

Opuchnięcie czy ból penisa nie są objawami zakażenia wirusem HIV. Jeśli chodzi o czas, po którym możliwe jest wykrycie zakażenia (bo domyślam się że pyta Pan również o zakażenie wirusem HIV) to jest ono możliwe przynajmniej po około 4tyg. od momentu potencjalnego zakażenia, jednakże w przypadku wyniku ujemnego (nie potwierdzającego zakażenia) badanie należy powtórzyć po ok. 3 miesiącach od ryzykownego zachowania. Czas ten wynika z tak zwanego "okienka serologicznego" - czyli okresu od wniknięcia wirusa do czasu wytworzenia przez organizm takiej ilości przeciwciał, która będzie wykrywana przez stosowane testy.
Istnieje możliwość potwierdzenie zakażenia wcześniej, poprzez wykrywanie jego genomu, jednakże nie jest to metoda stosowana standardowo.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy