Czy mam objawy zakażenia HIV?

Około 3-4 tygodni temu na imprezie miałam kontakt seksualny z mężczyzną bez zabezpieczenia. Pocieraliśmy się narządami intymnymi bez ubrań lecz nie wszedł on we mnie. Połknęłam jego sperme. On jak i ja mieliśmy jednego partnera seksualnego przed. Po około tygodniu rozchorowałam się, miałam 37 stopni gorączki, zero energii, kaszel i bóle mięśni. Dziś ponownie dostałam 37 stopni gorączki, ból gardła i ból pleców. Czy mogło dojść do zakażenia wirusem HIV?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy niezabezpieczony stosunek seksualny może doprowadzić do zakażenia wirusem HIV. Dlatego tak ważne jest – zwłaszcza podczas bliskich kontaktów z nieznajomymi osobami – zabezpieczanie się prezerwatywą.

Najbardziej zakaźne są bowiem sperma oraz krew. Skoro więc miała Pani kontakt ze spermą mężczyzny, to istnieje możliwość przeniesienia wirusa HIV. Stosunek oralny, który kończy się wytryskiem w usta to jedna z najbardziej ryzykownych form aktywności seksualnej, która wiąże się z ryzykiem zakażenia wirusem HIV.

Niestety test na HIV najlepiej jest wykonać po trzech miesiącach od ryzykownego stosunku. Wcześniej jego wynik może nie być wiarygodny.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Poniżej wklejamy linki do pytań wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-hiv-lub-aids-w-wyniku-polkniecia-spermy-osoby-chorej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-hiv-po-stosunku-w-prezerwatywie-i-pettingu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ryzyko-hiv-jest-realne-w-przypadku-seksu-oralnego-bez-zabezpieczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.