Reaktywny wynik obecności wirusa HIV

Witam jestem w 33tc, odebrałam wyniki na obecność wirusa HIV, okazał sie reaktywny,wczesniej czułam sie dobrze dbałam i pilnowałam o swoje zycie seksualne, zanim zaszlam w ciaze mialam badania, ale byly to ogolne badania moczu, morfologia, watroby czy tez tarczycy z powodu(wychodziły prawidłowo) gdyz lecze sie psychiatrycznie od 16rz i badania byly czeste ze wzgledu na leki, ktore przyjmowalam i ktore mi dopasowywal lekarz. Strasznie sie boje, ze jestem chora. Czy na pewno juz jestem chora?

Dopóki Pani ma niewykonany test Western blot lub HIV RNA to nie można rozpoznać zakażenia wirusem HIV. Laboratorium , które wykonywało Pani test przesiewowy anty HIV NIE MOŻE WYDAĆ WYNIKU DODATNIEGO nie wykonując pełnej diagnostyki. Poza tym, w ciąży mogą być testy fałszywie dodatnie. Proszę pilnie zgłosić się do Poradni Wirusologicznej przy szpitalu zakaźnym.
kg