Ryzyko zarażenia HIV po pocałunku

Czy mogłem zarazić sie hiv : -całowałem się z nieznaną osobą na imprezie -po dwóch dniach poczułem ogólne rozbicie , możliwe , że poty nocne , nie na pewno było to w lato ciepłe noce również mogły być powodem -mam nieznaczny biały osad na języku , odczuwam drapanie w gardle -powiększone węzły chłonne na szyi (zauważyłem ten objaw dopiero po 3 miesiacach) na skórze pojawiły się drobne czerwone kropeczki , coś jak mikroskopijna rana pod skórą

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli w jamie ustnej osoby, z którą się Pan całował nie było zranień, to ryzyko transmisji wirusa HIV jest znikome.
Występujące objawy mogą być związane z infekcją górnych dróg oddechowych. Należałoby wykonać posiew wymazu z gardła aby sprawdzić jakie patogeny się w nim znajdują.
Dodatkowo może Pan wykonać test przesiewowy na obecność HIV i obecność innych wirusów - CMV, HSV, HPV.
Z tego co rozumiem, do zbliżenia z nieznajomą doszło powyżej 3 miesięcy temu. Oznacza to, że wynik testu będzie wiarygodny, a ryzyko "trafienia" w okienko serologiczne niewielkie.