Fałda na szyi a otyłość

Nie do końca wiem, do kogo zwrócić się z tym "problemem", jest to głównie kwestia estetyczna. Gruba nie jestem, nadwagi nie mam, ale na szyi mam fałdy. O ile dwie jeszcze w granicach normy, o tyle trzecia - najniższa - ma obwód wyraźnie większy niż cała szyja. Co mogę z tym zrobić? Ćwiczenia, kremy? Odsysanie tłuszczu, wycięcie skóry? Mam dziwne pomysły, ale naprawdę mnie to drażni. Może być efektem garbienia się, jednak sam "wyprost" nie pomoże :( To mój ogromny kompleks!

Szanowna Pani,
Bardzo trudno jest ocenić opisany przez Panią problem bez zdjęcia, zobaczenia na czym polega i co najważniejsze bez zbadania. Może problem leży gdzie indziej? Może to kwestia zaburzeń hormonalnych? Bez odwiedzenia gabinetu lekarskiego trudno naprawdę coś pomóc....

Czasami zdarza się, że tkanka tłuszczowa odkłada nam się w bardzo szczególnych miejscach i to np. na samym początku przybierania na wadze - U Pani może to być po prostu szyja.
Każdy ma jakiś "niedostatek" który widzi głównie on sam, ale jeśli bardzo to Pani przeszkadza warto spróbować zabiegów kosmetycznych. Może dodatkowo ćwiczenia mięśni w tej okolicy pomogą? Warto pierw spróbować takich metod - skalpel to ostateczność :)

Szanowna Pani,
proszę o przesłanie zdjęć osobiście do mnie kontakt @drjaworowski.pl
tylko wtedy będę mógł wstępnie ocenić co i jak można zrobić
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej