Czy mogę żądać poprawy zabiegu w takiej sytuacji?

Witam. W październiku 2019 miałam robiona liposukcje brzucha klasyczna metoda. Już po zabiegu miałam obiekcje bo brzuch się nic nie zmniejszył. Ale wiem że to trwa więc cierpliwie czekałam. Minęło już ponad pół roku A brzuch nadal jest duży i galaretowaty. Mój lekarz mnie zbywa bo mówi że wszystko goi się około roku. Dlatego mam pytanie, czy jeśli po roku od zabiegu jeśli brzuch nadal będzie wyglądał jak dotąd to czy mogę zarządzać poprawy zabiegu w ramach reklamacji? Dodam że zabieg kosztował mnie więcej niż przeciętnie bo uznałam że pójdę do lepszej i droższe kliniki żeby wszystko było bez fuszerki. Niestety nawet to nie pomogło. Proszę o poradę.

Szanowna Pani,

Zawsze pozostaje pytanie czy warto, skoro już pierwszy zabieg nie przyniósł efektu to jak można spodziewać się uzyskania dobrego wyniku przy tzw. poprawce, która już z założenia jest bardzo trudnym zabiegiem. Widocznie zastosowana metoda jest nie doskonała, lub coś poszło nie tak. Kwalifikacja? trudno powiedzieć.

W przypadkach korekt najlepiej wybrać już najpewniejszą metodę liposukcję VASERlipo W opinii pacjentów najnowocześniejszą i najskuteczniejszą dzięki precyzji ultradźwięków. Z punktu widzenia chirurga można też osiągnąć dobre obkurczenie skóry, gładkie ciało. Warto o tym poczytać. Zapraszam na stronę Timeless https://timeless.com.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/liposukcja-vaser-lipo/ proszę prześledzić wyniki jakie można uzyskać. Zdjęcia są na stronie Timeless, na naszym Instagramie lub FB, a w materiałach video można przyjrzeć się jak sam zabieg jest wykonywany. Proszę, przeczytać opinie pacjentek, które przeszły leczenie a dowie się Pani jak rzeczywiście się to odbywa i że jest to możliwe.

dr Janusz Jaworowski

specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej,

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej