Jak stosować Izotek przed operacją?

Witam od 7 miesięcy przyjmuje izoteryne (w postaci tabletek) w dawce dobowej 15 mg (na trądzik). W okolicy września/października planuje przejść operacje mastektomii (usunięcia piersi) jestem osobą transpłciową. Waże 55kg co sprawia, że dawka dobowa izoteku jest bardzo niska (0,28mg na kg masy ciała). moja kuracja tym lekiem nie zakończy się przed operacją. Czy zażywanie izoteku w takiej dawce może być przeciwwskazaniem do zabiegu? Dodam, że nie występują u mnie żadne skutki uboczne zażywania leku, co dwa miesiące robie regularne morfologie krwi, która wychodzi w normie. Nie zauważyłem też u siebie problemu z gojeniem się ran/powstawaniem bliznowaceń.

Szanowny Panie,

Operacja korekty klatki piersiowej to poważne wyzwanie i dlatego Izotek powinien być odstawiony na 3- 4tyg przed planową operacją. Jego działanie może mieć wpływ na przebieg gojenia rany i ostateczny wygląd blizn. Trądzik też można zmniejszyć odpowiednio ustawiając leczenie hormonalne testosteronem. W Timeless zmieniamy dawkę z zastrzyków na preparaty przez skórne pozwala to przejść leczenie bez dodatkowych sensacji.

Widzę, że jest Pan na etapie podjęcia decyzji i tak aby się Pan upewnił proszę prześledzić wyniki korekty klatki piersiowej na stronie Timeless chirurgiaplci na naszym Instagramie lub FB, w materiałach video można przyjrzeć się jak sam zabieg jest wykonywany. Proszę, przeczytać opinie pacjentów, którzy przeszli leczenie a dowie się Pan jak rzeczywiście się to odbywa i że jest to możliwe.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

dr Janusz Jaworowski

specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej,

specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej