Czy po usunięciu blizny kostnej istnieje prawdopodobieństwo, że ponownie się pojawi?

Po ponad roku po operacji nosa narosla mi chrząstka na nosie , byłam u mojego chirurga i powiedział mi ze to blizna kostna która trzeba usunąć i moje pytanie czy po usunięciu nie będzie ponownie narastać ?

Szanowana Pani,

Powikłania po operacji nosa w postaci wypuklenia a nawet garbu występują po niektórych technikach operacji, mogą być związane z rodzajem skóry lub doświadczeniem operującego chirurga. Pacjentów którzy zgłaszają się do mnie na korektę po takich powikłanych operacjach dokładnie badam i wykonuję badania obrazowe nosa. Problem jest skomplikowany wymaga wnikliwego podejścia. Można ponownie skorygować tę narośl. Zapraszam do Timeless specjalizujemy sie w operacjach nosa, pomożemy wybrać odpowiedni czas oraz metodę tak aby uniknąć dalszych powikłań
postaramy się znaleść optymalne rozwiązanie dopasowane do oczekiwań pacjenta, doświadczenie i wiedza pozwalają na to.

dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej,
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej