Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można w wieku 16 lat zrobić operację plastyczną nosa?

Czy można w wieku 16 lat zrobić operacje plastyczną nosa?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Prostowanie nosa

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. U niektórych jednak skrzywienie jest tak duże, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie i konieczne jest wykonanie operacji.

Dzień dobry,

Korekta nosa jest skomplikowaną operacją i celem jest docelowo ładny estetyczny nos, dlatego też warto zaczekać do ukończenia wzrostu. Z punktu widzenia chirurga ważne jest aby wszystkie punkty wzrostu kości były zamknięte. Czasem są też wyjątki gdy występuje wada wrodzona bądź poważne zamiany utrudniające oddychanie. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby już wcześniej na ten temat porozmawiać z chirurgiem i ustalić plan działania. W Timeless problemy pacjenta rozpatrujemy indywidualnie i staramy się znaleść optymalne rozwiązanie dopasowane do oczekiwań pacjenta, doświadczenie i wiedza pozwalają na to.


dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej,
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 - BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy