Czy można w wieku 16 lat zrobić operację plastyczną nosa?

Czy można w wieku 16 lat zrobić operacje plastyczną nosa?

Dzień dobry,

Korekta nosa jest skomplikowaną operacją i celem jest docelowo ładny estetyczny nos, dlatego też warto zaczekać do ukończenia wzrostu. Z punktu widzenia chirurga ważne jest aby wszystkie punkty wzrostu kości były zamknięte. Czasem są też wyjątki gdy występuje wada wrodzona bądź poważne zamiany utrudniające oddychanie. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby już wcześniej na ten temat porozmawiać z chirurgiem i ustalić plan działania. W Timeless problemy pacjenta rozpatrujemy indywidualnie i staramy się znaleść optymalne rozwiązanie dopasowane do oczekiwań pacjenta, doświadczenie i wiedza pozwalają na to.

dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej,
specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej