Z jakim specjalistą skonsultować zabieg korekty nosa?

Szanowny Panie/Pani Doktorze, Kilka lat temu miałem wypadek, w wyniku którego doznałem urazu nosa. Od tamtej pory mam na nosie wgłębienie, które jest dla mnie bardzo nieestetyczne i utrudnia mi codzienne funkcjonowanie. Chciałbym dowiedzieć się, do jakiego specjalisty powinienem się udać i czy taki zabieg jest w ogole możliwy. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli wgłębienie, o którym Pan wspomina jest problemem wyłącznie kosmetycznym, to należałoby skonsultować się w tej sprawie z lekarzem medycyny estetycznej bądź chirurgiem plastycznym. Jeśli natomiast z powodu wgłębienia oraz doznanego urazu miewa Pan problemy z oddychaniem lub pojawiają się inne dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, to wskazany byłby kontakt z laryngologiem, który oceni aktualny stan zdrowia i zaproponuje Panu możliwe opcje leczenia.

Inne pytania z tej tematyki można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uraz-nosa-czy-powinnam-udac-sie-do-lekarza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-lekarz-moze-wystawic-skierowanie-na-wyprostowanie-nosa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-nastawienie-kosci-nosowej-po-urazie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty