Co mam robić z tym bólem nosa po upadku?

Witam około rok temu doznałam urazu czubku nosa poprzez upadek (podknełam się). Strasznie bolał mnie czubek nosa, dwa dni po urazie udałam się do laryngologa, prześwietliłam nos, stwierdził że wszystko jest w porządku. Ja dalej odczuwałam ból czubka nosa. Z nadzieją, że to przejdzie czekałam około dwa tygodnie a ból nie ustępował, więc udałam się do kolejnego lekarza, który też stwierdził że wszystko jest w porządku najprawdopodobniej brał pod uwagę tylko przegrodę nosową a ja czułam że coś jest nie tak w części chrzęstnej nosa. Na czubku nosa mam gulkę która raz jest mniejsza, a raz jest większa i bardziej boli, jest to uporczywy ból. Co to może być??
KOBIETA, 48 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

biorąc pod uwagę opisane objawy, możliwe, że doznała Pani urazu chrząstki nosowej lub powstało jakieś uszkodzenie tkanek miękkich, które nie zostało wykryte podczas początkowych badań.

W każdym z tych przypadków kluczowe jest dokładne zbadanie problemu przez specjalistę. Może okazać się potrzebne przeprowadzenie bardziej szczegółowych badań, takich jak tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, które mogą lepiej uwidocznić struktury chrzęstne i tkanki miękkie nosa niż standardowe zdjęcia rentgenowskie. Zalecamy kontakt z fachowym laryngologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-bol-czubka-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.