Czy można lecieć samolotem w 4 dniu po abdominoplastyce?

czy moge leciec samolotem 4 dni po abdominoplastyce.

Szanowna Pani,
Kwestię lotu samolotem po operacji powinna Pani uzgodnić z chirurgiem plastykiem który będzie wykonywał tę operację. Zapewne poinformował Panią dokładnie co i kiedy można wykonywać po takiej operacji. Osobiście gdy wykonuję tego typu operację u moich pacjentek z zagranicy zawsze omawiamy bardzo długo dokładnie kwestie bezpieczeństwa po każdej operacji. Abdominoplastyka jest rozległą operacją całego brzucha, a okres po operacji wymaga stałego kontaktu z lekarzem przynajmniej przez pierwszy tydzień. W przypadkach gdy rany goją się prawidłowo można pomyśleć o powrocie do domu nawet samolotem , jeśli jest to lot do 3 godz może być to bezpieczne.
Moja rada, proszę bardzo dokładnie przedyskutować tę kwestię z chirurgiem plastycznym, który zapewne poświeci bardzo dużo czasu na wyjaśnienie Pani wszystkich kwestii związanych z tą operacją. Gdyby jednak uznałaby Pani że potrzeba dodatkowych informacji proszę o kontakt z recepcją kontakt@drjaworowski.pl lub tel 508 713 484

dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej